Gdyńska Debata Młodych

Już 31.01 zapraszamy na kolejną Gdyńską Debatę Młodych pt. "Media społecznościowe vs. realny świat"

Szczegóły wydarzenia:

Gdyńska Debata Młodych (GDM) to forum dialogu, młodych mieszkańców Gdyni, z autorytetami i osobami decyzyjnymi, w kwestiach szczególnie istotnych dla gimnazjalistów, licealistów, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Projekt rozpoczął się w 2011 roku i do chwili obecnej odbyło się 12 debat.

Podczas debat udało się zgromadzić publiczność liczącą około 900 osób i zaprosić 50 prelegentów, którzy poza samą debatą dzielili się swoimi przemyśleniami na łamach Biuletynu Gdyńskich Debat Młodych. Publikowali tam również sami uczestnicy debaty, co pozwoliło w 12 numerach biuletynu, na łącznie 235 stronach, zebrać ciekawy i przydatny materiał poglądowy o spojrzeniu ekspertów i młodych ludzi na kwestie istotne dla przyszłości Gdyni i jej mieszkańców. Biuletyny opublikowane są na stronie, dzięki czemu są dostępne dla osób zainteresowanych i stanowią trwały efekt 22 godzin dotychczasowych debat.

Gdyńskie Debaty Młodych są realizowane przy wsparciu finansowym miasta jako zadanie publiczne w latach 2011-2014 i 2014-2016 oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Podczas projektu w ramach współpracy eksperckiej oraz organizacyjnej w projekt zaangażowały się między innymi: Akademia Marynarki Wojennej, Akademia Morska w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, Port Gdynia S.A., Politechnika Gdańska, Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej, Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, Radio Gdańsk i wiele innych.

Profil GDM na Facebooku

Biuletyny Gdyńskich Debat Młodych