Ambasadorzy Jakości Kształcenia

Ambasadorzy Jakości Kształcenia (AJK) – projekt realizowany w 2018 roku, finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Głównymi celami projektu są:

1. Wzmocnienie wiedzy i kompetencji studentów jako świadomych interesariuszy procesu zapewniania jakości kształcenia;
  2. Identyfikacja dobrych praktyk w zakresie aktywnej partycypacji studentów w monitorowaniu i zapewnianiu jakości kształcenia.

Wskazane cele zostaną zrealizowane poprzez:

1. Cykl 12 jednodniowych warsztatów w uczelniach Województwa Pomorskiego adresowanych do studentów studiów I, II i III stopnia, którzy są członkami zespołów i gremiów odpowiadających za ocenę i zapewnianie jakości kształcenia;
  2. Przeprowadzenie badań wśród studentów uczelni Województwa Pomorskiego (w ramach warsztatów opisanych w pkt. 1);
  3. Przygotowanie publikacji dotyczącej zidentyfikowanych i rekomendowanych dobrych praktyk w zakresie udziału studentów w procesie monitorowania i zapewniania jakości kształcenia. Publikacja jest do pobrania tutaj.

Koordynator projektu: