poniedziałek, 27 wrzesień 2021 09:01

Projekt „Przedsiębiorczość przyszłości - program rozwoju edukacji z zakresu przedsiębiorczości”, jest odpowiedzią na potrzebę kształtowania wśród uczniów gdyńskich szkół postaw przedsiębiorczych. Zadanie zakłada kompleksowe wsparcie oraz pomoc w wykorzystywaniu nabytych kompetencji w pracy z uczniami przez gdyńskich nauczycieli. W ramach projektu odbędzie się certyfikowany kurs dla nauczycieli dotyczący realizacji zajęć z zakresu przedsiębiorczości oraz wspierania swoich uczniów. W kolejnym etapie, podczas warsztatów, dydaktycy (w grupach) przy wsparciu mentorów - stworzą programy lekcji, które będą mogli wdrożyć podczas zajęć. Istotnym elementem tego etapu będzie wzajemna opinia opracowanych programów. Nauczyciele będą mogli skorzystać z superwizji prowadzonych zajęć oraz indywidualnych konsultacji, podczas których będą mogli otrzymać potrzebne wsparcie. Biorący udział w projekcie dydaktycy otrzymają również dostęp do webinarów dotyczących przedsiębiorczości. Projekt jest skierowany do 150 nauczycieli gdyńskich szkół, a nabór do projektu rozpocznie się 4. października br. za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Link do formularza rekrutacyjnego: https://forms.gle/4hn43WZsAHjTyj2Q6

Projekty "Gdyński tutoring" oraz "Przedsiębiorczość przyszłości" finansowane są ze środków Urzędu Miasta Gdyni w ramach zdań publicznych.

Koordynatorem projektu jest Tomasz Dranicki. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.